Kontakt: 503 719 119   E-mail:  biuro@exclusivetour.pl

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but wycieczki/jarmark-berlin is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

BERLIN JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Cena od: 185 zł
1 dzień
Dla szkół, Dla grup

{g}wycieczki/jarmark-berlin{/g}

Program:

  • Wyjazd z miejsca zbiórki w bardzo wczesnych godzinach rannych
  • Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem - Reichstag, Katedrę, odbudowany już zamek Hohenzollernów czy „Wyspę Muzeów”.

Jarmark bożonarodzeniowy na Alexanderplatz jest największy w całym Berlinie. Jego centralnym punktem jest tzw „Wielka Piramida”, ozdobiona 5000 różnokolorowych żarówek. Jest to powiększona tysiąc razy kopia z tradycyjnych Erzgebirge Pyramide”. Taką właśnie nazwę nosi jedna z najbardziej popularnych zabawek gwiazdkowych w Niemczech, wymyślona     i masowo produkowana właśnie w Erzgebirge (po polsku Rudawy nad Łabą). Wielka Piramida budowana corocznie na okres adwentu na Alexanderplatz jest atrakcją sciągającą tu turystów z całego świata. Ale nie jedyną. Kolejną jest ogromne, tzw. „koło młyńskie”, gdzie specjalne wózki wyniosą nas na wysokość ponad 50 metrów, dając możliwość podziwiania nocnego Berlina. Dużą popularnością cieszy się położone wśród setek straganów, namiotów i knajpek z glüweinem sztuczne lodowisko z którego każdy może skorzystać, gdyż za niewielką opłatą można wypożyczyć buty z łyżwami. W przeciwieństwie innych bożonarodzeniowych jarmarków stoiska miedzy czerwonym ratuszem a słynną wieżą telewizyjną rozrzucona są nieregularnie naokoło ogromnej, świątecznej choinki. Atrakcją dla najmłodszych będzie i tutaj wizyta św. Mikołaja. Pojawia się on wyłaniając spod fontanny Neptuna w towarzystwie reniferów.

Cena zawiera:

  • transport autokarem klasy LUX
  • ubezpieczenie NNW, KL
  • obsługa pilota
  • zwiedzanie z przewodnikiem
  • bilety wstępu

Cena od 185 zł * przy 45 uczestnikach, 

Cena od 230 zł * przy 35 uczestnikach

*Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią ofert handlowej w rozumieniu art.66 § 1 k.c oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Każda wycieczka wymaga indywidulanej kalkulacji w zależności od terminu, ilości uczestników i opiekunów, standardu zakwaterowania.