Kontakt: 503 719 119   E-mail:  biuro@exclusivetour.pl

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but wycieczki/poznanbiskupin is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Poznań Biskupin

Cena od: 285 zł
2 dni
Dla szkół, Dla grup

{g}wycieczki/poznanbiskupin{/g}

Program:

Dzień 1 Poznań
Zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem (czas zwiedzania ok 5 godzin)

 • OSTRÓW TUMSKI - budynek Psałterii, Kościół NMP, Katedra z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic m. in. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Kaplica Królewska, Muzeum Archidiecezjalne, budynek d. Akademii Lubrańskiego, pomnik J. Kochanowskiego, Rezerwat Archeologiczny Genius loci (wejście).
 • STARE MIASTO - fasada renesansowego Ratusza, Fontanna: Prozerpiny, Marsa, Apolla, Neptuna, Domki Budniczych, Pręgierz, Pałac Górków, Kościół Farny – jedna z najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce, rzeźba Koziołków na Placu Kolegiackim, pomnik Św. Jana Nepomucena, Pomnik Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich.
 •  WZGÓRZE PRZEMYSŁAWA - Kościół Franciszkanów, pomnik 15 Pułku Ułanów, dawny hotel Bazar, Makieta Dawnego Poznania (wejście).

Czas wolny na Starym Mieście (ok 1 godzina)
Zwiedzanie z przewodnikiem Palmiarni poznańskiej (ok 1 godzina).
Zakwaterowanie, obiadokolacja

Dzień 2 Biskupin
Śniadanie, wykwaterowanie

 • Zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie ( ok 2 godziny)
 • Lekcja muzealna (ok 1 godziny), temat do wyboru:
  „Szklane historie – warsztaty wyrobu paciorków”
  Wprowadzenie: Treść uzależniona jest od wiedzy uczestników na temat historii szkła. Przedstawienie historii szkła i datowania archeologicznych znalezisk przedmiotów szklanych. Omówienie głównych ośrodków wyrobu szkła w pradziejach.
  Część teoretyczna: Zapoznanie uczestników z metodami kształtowania paciorków. Omówienie archeologicznych znalezisk paciorków i przedmiotów szklanych z terenów obecnej Polski – ich datowanie, pochodzenie i przypuszczalne kierunki dotarcia. Początki wytwórni szklarskich na terenach kształtującego się państwa polskiego.
  Część praktyczna: Indywidualne tworzenie paciorków z modeliny z instruktażem osoby prowadzącej. Utwardzanie wykonanych ozdób, nawlekanie i tworzenie własnych kolii, bransolet. Zakończenie: Po zajęciach wykonane przez siebie paciorki uczestnicy zabierają do domu.
  „Od skorupki do naczynia - o tajnikach pracy archeologa”
  Wprowadzenie: Wyjaśnienie podstawowych pojęć: archeologia, stanowisko archeologiczne, obiekt archeologiczny, zabytek.
  Część teoretyczna: Wprowadzenie w zadania pracy archeologa. Omówienie różnorodności ceramiki na przestrzeni dziejów i wyjaśnienie, dlaczego naczynia są wyznacznikiem kulturowym i chronologicznym na przykładzie stanowisk znajdujących się na terenie rezerwatu biskupińskiego. Uzmysłowienie uczestnikom zajęć, iż po zakończeniu prac wykopaliskowych archeolog przystępuje do prac inwentaryzacyjnych (segregowanie materiału zabytkowego, wpis do księgi inwentarzowej) i konserwatorskich. Omówienie metod i środków konserwacji glinianych zabytków archeologicznych.
  Część praktyczna: Uczestnicy zajęć zostają podzieleni na mniejsze zespoły, które rozpoczynają pracę eksploracyjną przy drewnianych pojemnikach z kopiami zabytków archeologicznych. Zadaniem zespołu jest odkrycie „zabytku” i po wcześniejszym instruktarzu osoby prowadzącej wypełnienie metryczki. Kolejnym etapem jest określenie formy „zabytku” i jego klasyfikacja.
  Zakończenie: Osoba prowadząca zajęcia prezentuje inne typy naczyń i przedmiotów wykonanych z gliny od tych, które zostały odkryte przez uczestników. Wypełnione metryczki stają się świadectwem uczestnictwa w poważnym „kursie” prac wykopaliskowych.
 • REJS STATKIEM PASAŻERSKIM „DIABEŁ WENECKI” (ok 0,5 godziny)

Cena zawiera:

 • transport autokarem klasy LUX
 • ubezpieczenie NNW
 • obsługa pilota
 • zwiedzanie z przewodnikiem
 • bilety wstępu
 • wyżywienie
 • nocleg

Cena 285 zł *

* cena przy minimum 35 uczestnikach.

 

Kilkudniowy wyjazd do Poznania i Biskupina, wyjazdy integracyjne dla dzieci i firm ze zwiedzaniem atrakcji Poznania i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie z licencjonowanym przewodnikiem,  wycieczka szkolna autokarem lub auto busami do stolicy Wielkopolski 

TAGI: wyjazd integracyjny dla firm, wakacyjna wycieczka szkolna dla dzieci organizowana przez Exclusive Tour Radomsko, wyjazd dla grup do Poznania , dla grup młodzieży, wycieczki dla emerytów, wycieczki dla seniorów, wypad weekendowy dla pracowników, wyjazdy letnie do Biskupina dla młodzieży, integracja dla nauczycieli, dla grup przedszkolnych, plenerowa wycieczka integracyjna z atrakcjami, Katowice, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Łódź, Sulejów, Bełchatów, Myszków, Zawiercie, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Kleszczów, Włoszczowa, Kielce, łódzkie, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Końskie, śląskie, świętokrzyskie, biuro podróży wycieczek szkolnych, przewozy osób po Polsce, przewóz osób po Europie, wynajmowanie autokarów z Radomska, wynajem auto busów łódzkie, regionalne usługi transportowe, przewóz dzieci autokarem na wycieczkę szkolną, zwiedzamy z klasą Poznań i Biskupin, zwiedzanie Poznania z przewodnikiem, Ostrów Tumski w Poznaniu, zwiedzanie palmiarni Poznańskiej w grupie, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jako główna atrakcja wycieczki szkolnej, rejs statkiem Diabeł Wenecki, zajęcia edukacyjne w Biskupinie, wyjazd grupowy dla emerytów i syngli na weekend